kaşif © 2013, Tüm hakları saklıdır.
Yahşibey Mah. Bozkurt Cad. No: 6/A
Osmangazi (Altıparmak) - BURSA

www.kasifmusic.com       info@kasifmusic.com
(224) 222 00 00
(532) 422 32 51
TEL: (224) 222 00 00 (pbx)
FAX: (224) 222 65 66
GSM: (532) 422 32 51
     (507) 228 64 44
Eski Video ve Filmlerinizin Dijital Ortama Aktarılması

Günümüzün dijital teknolojisinden önce video oynatıcılar vardı.
Onun da öncesinde projektörlü film oynatıcıları.

Görüntü kayıtlarında, dünya genelinin tamamen dijital teknolojiye geçişi çok da eski değildir. Dolayısıyla, örneğin 20-25 sene öncesinin hareketli-görüntü kayıtları ya video bantlarındaydı ya da projektör filmlerinde.

Bir çok insanın arşivinde, kendileri için çok değerli hatıraları barındıran bu tür kayıtlarının olduğunun bilincindeyiz. Buradan yola çıkarak,
-hatıralarınızı ölümsüzleştirmek için- tüm Betamax ve VHS video kasetlerinizi, ve tüm 8mm - 16mm - 35mm reel filmlerinizi günümüzün yüksek teknolojisinin de yardımıyla, hassas bir biçimde dijital ortama aktarma hizmetini vermek istedik.

Dijital teknolojinin insanlığa sunduğu bir kolaylık da, yedeklemenin rahatça yapılabilmesidir. Örneğin hard-diskinize aktardığınız bir 8mm. filminizi, kolayca başka bir hard-disk'e kopyalayabilir, bulut depoloma hizmeti veren firmalara upload edebilir, bir DVD ya da Blu-Ray diskine kopyalayıp güvenli bir ortamda saklayabilirsiniz.

Ancak örneğin bir Betamax kasedini, ya da bir 45'lik plağı çoğaltmak
bu kadar kolay değildir. Üstelik bir plağı her dinlediğinizde, ya da bir video kasedini her seyrettiğinizde, ilk günkü kalitesinden muhakkak az da olsa kayıp verecektir.

Bunun sebebi ise, plağın iğnesinin plakla ve videonun okuyucu kafasının bantla temas halinde olmasından dolayıdır. Dijital teknolojide ise böyle bir durum sözkonusu değildir.

Sizin de değer verdiğiniz video kasetleriniz ya da reel filmleriniz varsa, özenli bir şekilde dijital ortama aktarmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Sizin için değerli olan bizim için de değerlidir.